Web sayfamla ilgili bir sürü kısayola (özellikle de sayfayı kişiselleştirmek için)
arkaplan resmine tıklayarak ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz? Buna ek olarak, sayfamı gezerken müzik dinlemek isterseniz MusicBox bölümüne bekliyorum!

-##selamla()##-, ve Ali's homepage'e hoşgeldiniz!

Aralık deyince, hele de İsviçre'de, akla gelen ilk şey soğuk, kar ve kayak. Öte yandan, Swiss Re'deki yeni nesil mobil platformlarla ilgilenme amaçlı Hindistan'da olunca benim aralık ayım 20 ila 25 derece arası, güneşli bir havada geçti!

Sizinle paylaşmak istediğim ilk fotoğraflar Chennakeshava tapınağından: Belur tapınağı olarak da alınan ve 12inci yüzyıldan bizlere kadar gelen bu tapınak, 3 aynı kral tarafından 103 yılda tamamlandı. Fotoğraflardan da göreceğiniz üzere, bu tapınak Vishnu'nun şerefine yapılmış, etkileyici bir mimariye ve de inanılmaz detaylı rölyeflere sahip. Bazı fotoğraflarda muhtelif heykelciklerin eksik olduğunu göreceksiniz, bana anlatılana göre eksiklerin hepsi Londra'daki muhtelif müzelerde yer edinmiş...

                   

Diğer güzel tapınak ise Hoysaleswara, veya başka bir isimle Halebidu tapınağı. Bu tapınak da 12inci yüzyıldan kalma, ve Shiva'nın şerefine yapılmış. Bu tapınağın bence en çok ilgi çeken kısımları büyük oturan Nandi (boğa) heykelleri, bir de muhtelif duvarlarda bulacağınız şaşırtıcı heykelcikler (ikinci fotoğrafa bir tıklayın bakalım ne dediğimi anlayabilecek misiniz).

                   

Bu sıradışı kış fotoğraflarından sonra, sizi sitemle baş başa bırakıyor ve 2018'e inanılmaz bir başlangıç diliyorum. Her zamanki gibi Web sayfamı gezerken her sayfanın altındaki Facebook "beğen" düğmelerini güzel kullanın ve de en önemlisi aklınıza gelen fikirleri, yorumları, tavsiyeleri, istekleri (mesela MusicBox için), veya her türlü "merhaba!" maillerinizi de bana ulaştırmayı kesinlikle ihmal etmeyin; bunun için "Bana ulaşın" bölümüne (şu daktilo şeklinde ikonu olan) bir göz atmanız yeterli.

S. Ali Tokmen


30.01.2018

www.alishomepage.com
subs.alishomepage.com

son güncelleme: 30.01.2018