Web sayfamla ilgili bir sürü kısayola (özellikle de sayfayı kişiselleştirmek için)
arkaplan resmine tıklayarak ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz? Buna ek olarak, sayfamı gezerken müzik dinlemek isterseniz MusicBox bölümüne bekliyorum!

-##selamla()##-, ve Ali's homepage'e hoşgeldiniz!

Bu sefer sitemin bu açılış sayfasında paylaşmak istediğim fotoğraflar Cenevre otomobil fuarından...

İlk seri, biraz daha teknolojik yeniliklerle dolu seri: bir kere, "artık beklenen" türden yenilikler - başka bir deyişle, Porsche ve Bentley'in de elektrikli otomobiller üretiyor olması. İlginç bir şekilde, bu sene Tesla Cenevre'de yerini bulamadı, onun yerine özellikle Avrupa'lı üreticilerin elektrikli otomobil konusundaki gelişmeleri vardı, ve tahminen tüm bu araçları kısa süre sonra yollarda göreceğiz. Diğer yenilik (bu sefer orta vadede ancak görebileceğimiz) Volkswagen'in kendi kendini süren ve birbirleri ile iletişim kuran araçları. Bu alanda özellikle ilgi çeken onlarca yıl öncesinin ünlü Type 2 (Camper, Bus veya Minivan olarak da bilenleriniz vardır) modelinin resmen "kendi kendisini süren, kıpırdayan koltuklu salon" olarak geri gelişi. Son yenilik grubu ise yer yer uçan araçlar: Airbus, Audi ve bir çok başka büyük üreticiyi bir araya getirip gerek olduğunda kocaman bir drone'a bağlanıp uçabilen, diğer durumlarda da otomobil olarak kullanılabilen ilginç bir fikrin fotoğrafı mesela aşağıda (ve, üzerine tıklayıp diğer açılardan da görebilirsiniz).

                   

Tabii ki bir otomobil fuarının diğer (belki de en) ilginç kısmı normalde pek sık görmediğimiz modelleri de görmek: Cenevre 2018 otomobil fuarı albümünde toplam 80 adet muhtelif fotoğraf bulacaksınız: süper arabalar, kurşun gibi tasarımıyla etkileyen Bugatti, Lamborghini jip veya BMW Concept M8. Aşağıdaki fotoğraflar istediğinize tıklayıp fotoğrafı büyütebilir, sonra da diğer fotoğraflara da bakabilirsiniz.

                   

Bu büyüleyici fotoğrafları paylaştıktan sonra, sizi sitemle baş başa bırakıyorum. Her zamanki gibi Web sayfamı gezerken her sayfanın altındaki Facebook "beğen" düğmelerini güzel kullanın ve de en önemlisi aklınıza gelen fikirleri, yorumları, tavsiyeleri, istekleri (mesela MusicBox için), veya her türlü "merhaba!" maillerinizi de bana ulaştırmayı kesinlikle ihmal etmeyin; bunun için "Bana ulaşın" bölümüne (şu daktilo şeklinde ikonu olan) bir göz atmanız yeterli.

S. Ali Tokmen


18.03.2018

www.alishomepage.com
subs.alishomepage.com

son güncelleme: 18.03.2018