Web sayfamla ilgili bir sürü kısayola (özellikle de sayfayı kişiselleştirmek için)
arkaplan resmine tıklayarak ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz? Buna ek olarak, sayfamı gezerken müzik dinlemek isterseniz MusicBox bölümüne bekliyorum!

-##selamla()##-, ve Ali's homepage'e hoşgeldiniz!

COVID-19 pandemiğinin hepimizin hayatı üzerine olan etkisi 2020 ve 2021'i bu ana kadar yaşamış olduğum tüm senelerden çok farklı bir sene yaptı: birbirimizi ve sağlık sistemimizi korumak adına "doğal" olarak gördüğümüz bir çok şeyi askıya aldık, dünya ekonomisi öyle yavaşladı ki petrol fiyatları tarihte ilk kez sıfırın altına indi, evden çalışmayı ciddiye almayı öğrendik (ve umuyorum daha az seyahat ederek daha çok iş yapma alışkanlığımız kalıcı olur!), ve bizim "geriye attığımız adımlar" sayesinde doğa bir çok yerde kendi "doğal" halini gösterebildi: ufuk hiç bu kadar açık olmamıştı, gemi trafiğinin boş bıraktığı alanlarda deniz yaşamı (yunuslar, vs.) cirit atmaya başladı, deniz kaplumbağaları bu sene yumurtalamak için Dünya'nın tüm kumsallarını kullanabildiler, ...

Kendi küçük ailemle evde kapatılmış olmak, ama bir yandan da ailemin geri kalanının ve değer verdiğim insanları başka başka ülke ve kıtalarda dağınık olması, bana bir çok şeyi öğretti: ilk önce ve en önemlisi, birbirimizi sevdiğimizi, gözettiğimizi ve destek olduğumuzu (haftalar boyunca olsa bile!) ve "ne yersen osun" atasözünün aslında ne kadar da doğru olduğunu. Aşağıda geçen haftalarda hazırladığımız yemeklerden bazı fotoğraflar bulacaksınız, benim için önemli bir değişim et ve et ürünü ağırlıklı menülerden uzaklaşmak oldu - Ve bu atasözünden bahsetmemin sebebi de daha az hareket ediyor olmama rağmen yeni yemek düzeninde kendimi daha enerjik hissediyor olmam, ve kan değerlerimin de hakikaten daha sağlıklı olduğumu göstermesi!

   

Beni tanıyanların alışık olduğu üzere, devam yapmaya devam ettiğim başka bir şey de bilgi ve becerilerimi paylaşma! Java EE alanında uğraşan programcılar Codehaus Cargo'nun açık kaynak topluğuluğunda yaptığım koordinasyon ve tabii ki projenin yeni sürümlerinin devam ettiğini gördüler, aynı zamanda IT (özellikle Cloud dönüşümü ve yönetimi alanında çalışan) uzmanları da LinkedIn'de yayınladığım Cloud maliyetlerinin yönetimi üzerine yazımı (sadece İngilizce olarak, yalnız 😉) işe yarar bulurlar umarım. Siteme de küçük güncellemeler yaptım, mesela Windows 10 teması ekledim (Web sayfamın arka plan resmine tıklayıp Kişiselleştir... [Ayarlar] menüsünü takip ederek deneyebilirsiniz).

Başka güzel haberlerim de var tabii, ailemin yeni bir bireyi olması gibi örneğin 😊 Umarım bu satırları okuyan herkesin, sevdiklerinin ve değer verdiklerinin akıl, fiziksel, duygusal ve ekonomik sağlığı yerindedir! Bu sene akıl ve fiziksel sağlığımı iyi tutmak için benim bol bol yaptığım bir aktivite kayak, aşağıda şubat ve mart aylarındaki Flims / Laax fotoğraflarımdan birini bulacaksınız, üzerine tıklayarak diğer fotoğrafları da görebilirsiniz:Bu paylaşımlar ve dileklerden sonra sizi şimdi sitemle baş başa bırakıyorum. Umuyorum bu gezinmeniz size hem ilginç hem de eğlenceli gelecek, uygun gördüğünüz sayfaların alt kısmındaki Facebook "beğen" düğmelerini ve yorum bölümlerini kullanmaktan çekinmeyin ve de en önemlisi aklınıza gelen fikirleri, yorumları, tavsiyeleri, istekleri (mesela MusicBox için), veya her türlü "merhaba!" maillerinizi de bana ulaştırmayı kesinlikle ihmal etmeyin; bunun için "Bana ulaşın" bölümüne (şu daktilo şeklinde ikonu olan) bir göz atmanız yeterli.

S. Ali Tokmen


06.03.2021

www.alishomepage.com
subs.alishomepage.com

son güncelleme: 03.05.2021