VIDEO (MP4 DOSYALARI) NASIL İNDİRİLİR

Sizin de başınıza gelmiştir: internette ilginç bir videoya rastlarsınız, el altında ulaşması kolay bir kopyası olsun diye, veya daha kolay paylaşmak için, veyahut da iMovie ile üzerinde oynamak için videoyu kendi iPhone veya iPad'inizde saklamak istersiniz. Ama, ne yaparsanız yapın, videonun MP4 adresini bulunca bile Safari sadece videoyu oynatır, videoyu Fotoğraflar veya iMovie'de saklamak ile ilgili hiçbir menü içermez.

Bu sorunun çözümü VLC Player for iOS: "her türlü" audio ve video dosyasını okumayı bilen bu becerikli program, aynı zamanda Internet üzerindeki çoklu ortam yayınlarını da indirme kabiliyetine sahip. Bunun için, VLC'yi yükledikten sonra sol üst köşedeki menüden (Network) kategorisi altından İndirilenler (Downloads) menüsüne basın, çıkan bölmeye Safari'deki video adresini yapıştırın ve indirme işlemine başlayın.

VLC indirmeyi bitirdiğinde, hem videoyu internet bağlantısı olmadan izleme, hem de sağ üst köşedeki Düzenle (Edit) menüsü aldından videoyu Fotoğraflar app'ine saklama imkanınız oluyor, ki böylece videoyu iMovie ile de rahatlıkla düzenleyebilirsiniz.